Natalia Julia Nowak - informacje


Przyszłam na świat 19 lutego 1991 r. w Starachowicach. Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna). Zdobyłam absolutorium magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim (Socjologia Stosowana i Antropologia Społeczna). Kształcę się w jednej z niepublicznych szkół policealnych (zawód: higienistka stomatologiczna). Jestem polską nacjonalistką z odchyleniem lewicowo-socjalistycznym. 

Moja oficjalna strona internetowa:
http://njnowak.tnb.pl/

Moje blogi:
https://njnowak.wordpress.com/ 
https://njnowak.tumblr.com/
http://njnowak.livejournal.com/
Sukcesy literackie i publicystyczne:

Zostałam wyróżniona w XXI Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej - Słupsk 2005, Konkursie Literackim Dorota Silaj Publishing (DSP), a także w kilku konkursach lokalnych.

Publikowałam w "Gazecie Starachowickiej", "Tygodniku Starachowickim", kwartalniku kulturalnym "Kozirynek", "Arkuszach Literackich Stowarzyszenia Twórców Wszelakich", "Głosie z Serca", tygodniku "Tylko Polska", internetowych wydaniach "Małego Gościa Niedzielnego" i "Akantu", wirtualnych czasopismach "Goniec Wolności", "Młodzież Imperium" i "Libertas", antologiach pokonkursowych "Szukałem Was", "Twórczość młodego pokolenia", "Inspirowane Herbertem" oraz "Rotmistrz Witold Pilecki - dla mnie, dla Polski, dla świata".
Inne fakty z mojego życia:

W połowie 2009 roku nawiązałam luźną, ale stałą współpracę z [nieistniejącą już] Polską Partią Narodową, której liderem był pan Leszek Bubel.

W lipcu 2011 r. zostałam okrzyknięta przez Administratorów i Prenumeratorów serwisu Prawica.net Autorem Miesiąca. W nagrodę otrzymałam tomik wierszy Stanisława Srokowskiego oraz zestaw archiwalnych numerów czasopisma "Stańczyk" z lat 1991-2004.

2011 to również rok, w którym napisałam "List ateistki przeciwko aborcji". Odezwa została opublikowana na stronie Za-Zyciem.pl oraz przetłumaczona na język angielski. O publikacji listu informowało wiele mediów katolickich, m.in. Katolicka Agencja Informacyjna, Radio Niepokalanów, Radio Warszawa, Fronda i Gość Niedzielny. Uwaga! Kiedy w pierwszej połowie 2012 roku przeżyłam załamanie światopoglądowe i opowiedziałam się za opcją pro-choice, mój list zniknął ze strony Za-Zyciem.pl! Przywrócono go dopiero latem 2013 r.

Jesienią 2011 roku zostałam laureatką konkursu "Co to jest patriotyzm?" ogłoszonego na łamach tygodnika "Tylko Polska". W nagrodę otrzymałam możliwość wyboru patriotyku (wyrobu jubilerskiego Leszka Bubla) o wartości do 200 złotych.

W roku akademickim 2011/2012 otrzymałam stypendium rektora za bardzo dobre wyniki w nauce. Wysokość tego stypendium to 500 złotych miesięcznie.

20 marca 2012 r. (po uprzednim odrzuceniu ultraprawicowego światopoglądu) wpadłam na pomysł stworzenia własnej ideologii politycznej - Narodowej SocjalDemokracji.

W marcu 2012 roku, jako wytrwała współpracowniczka serwisu Knowacz.pl, otrzymałam od Redaktora Naczelnego tomik wierszy Ewy Korczyńskiej "Kreolskie pieśni".

Latem 2012 roku zrealizowałam kontrowersyjny projekt "Adrian Julian Nowak" mający na celu oswojenie opinii publicznej z problemem transpłciowości.

W sierpniu 2012 r. otrzymałam od Redaktora Naczelnego serwisu Knowacz.pl kolejną książkę - "Rozbite zwierciadło" Sylwestra Cyborta. Później, czyli we wrześniu, dotarł do mnie tomik poetycki "Czarne łabędzie" S. Cyborta.

W roku akademickim 2012/2013, podobnie jak w poprzednim, otrzymałam stypendium rektora (500 złotych miesięcznie) za wysoką średnią ocen.

Jako studentka trzeciego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zostałam zwolniona z praktyk zawodowych, ponieważ przyniosłam na uczelnię zaświadczenie o współpracy z ogólnopolskim tygodnikiem "Tylko Polska".

W grudniu 2012 r. zostałam jedną z bohaterek reportażu "Maszerowanie jest podniecające" Grzegorza Szymanika (chodzi o fragment zaczynający się od słów "Ogarnia mnie wzburzenie i cierpienie. Natalia, 21 lat, studiuje dziennikarstwo, działa w Polskiej Partii Narodowej"). Tekst ukazał się w "Wysokich Obcasach" - dodatku do "Gazety Wyborczej" z 15 grudnia 2012 r. Zamieszczono go również na stronach WysokieObcasy.pl i Wyborcza.pl.

Pod koniec 2012 r. wzięłam udział w akcji "Ludzie psy. Róbmy klip" zorganizowanej przez piosenkarkę Marię Peszek. Akcja polegała na pisaniu i rysowaniu dowolnych rzeczy na kadrach z teledysku "Ludzie psy". Przez półtorej godziny wypisywałam na klatkach filmowych hasła typu "Kocham Polskę" czy "I love Poland". Część moich napisów została później wykorzystana w video clipie "Ludzie Psy / Róbmy Klip / Maria Peszek" dostępnym w serwisie YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=GRF5TrKqLOo).

3 stycznia 2013 r. oficjalnie zakończyłam współpracę z Polską Partią Narodową i tygodnikiem "Tylko Polska".

W styczniu 2013 r. mocniej zaangażowałam się w znaną mi już kampanię społeczną "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"). Prowadzi ją krakowska Fundacja Paradis Judaeorum.

W lutym 2013 r. otrzymałam nagrodę książkową od redakcji portalu TwojeWiadomosci.com.pl. W moje ręce trafiło dzieło "Skarby Królestwa Grzmiącego Smoka. Tajemnice Bhutanu" autorstwa Ashi Dorji Wangmo Wangchuck.

4 lipca 2013 r. obroniłam pracę licencjacką, kończąc tym samym studia pierwszego stopnia i uzyskując tytuł zawodowy licencjata.

W połowie grudnia 2013 r. całkowicie zrezygnowałam z działalności zahaczającej o politykę. Nazwałam siebie "emerytowanym narodowcem".

W roku akademickim 2014/2015 otrzymałam stypendium rektora (550 złotych miesięcznie) za wysoką średnią ocen. Było to już trzecie stypendium w moim życiu (i pierwsze na Uniwersytecie Warszawskim. Poprzednie stypendia otrzymywałam na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach).

We wrześniu 2017 roku zostałam słuchaczką dwuletniego studium policealnego. Kierunek kształcenia: higienistka stomatologiczna.