wtorek, 10 sierpnia 2010

Patriotyczny rachunek sumienia

Drogi Polaku!

Jest 10 sierpnia 2010 roku, toteż chciałabym skierować do Ciebie kilka pytań o charakterze moralnym. Nie zależy mi na tym, żebyś udzielił na nie wyczerpującej, pisemnej odpowiedzi. Pragnę tylko tego, abyś uważnie je przeczytał i rozważył w swoim sercu. Jesteś już gotowy na krótki, patriotyczny rachunek sumienia? Jeśli tak, to przejdź do dalszej części niniejszej notatki!

Czy uważasz się za Polskiego Patriotę? Czy, Twoim zdaniem, suwerenność Ojczyzny to sprawa ogromnej wagi, a zarazem skarb, którego należy strzec jak oka w głowie? Czy jesteś przekonany, że kochasz Polskę i chcesz dla Niej jak najlepiej? Czy podziwiasz polskich Bohaterów Narodowych oraz uznajesz Ich za godne naśladowania Autorytety? Czy święta narodowe i rocznice ważnych wydarzeń historycznych mają dla Ciebie znaczenie? Czy przypuszczasz, że w sytuacji kryzysowej byłbyś skłonny do bezinteresownej obrony swojej Ojczyzny?

Jeżeli na większość powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zapoznaj się jeszcze z tym jednym:

CZY, DO CHOROBY CIĘŻKIEJ, PAMIĘTASZ, ŻE DOKŁADNIE 10 MIESIĘCY TEMU - 10 PAŹDZIERNIKA 2009 ROKU - ZOSTAŁ RATYFIKOWANY TRAKTAT LIZBOŃSKI, CZY JUŻ CI TO WYWIETRZAŁO Z GŁOWY?!

Jeśli Ci wywietrzało, to powinieneś ponownie zastanowić się nad pytaniem pierwszym, które brzmi: "Czy uważasz się za Polskiego Patriotę?". Bo ja myślę, że prawdziwy Patriota nie zapomniałby o tak poważnej i niepokojącej sprawie, jaką była ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego.

Pozdrawiam i życzę zdrowego rozsądku!


Natalia Julia Nowak,
dziewczyna, która nie zapomniała

Brak komentarzy: